Lewek i Marny

Paweł Lewek

Paweł Lewek
Paweł urodził się 17 czerwca 1978 r. Mieszka w Katowicach. Paweł zmaga się z chorobą Buergera, która polega na obumieraniu naczyń włosowatych, powodując martwicę tkanek. Choroba, mimo stosowania wielokrotnego leczenia szpitalnego, pozbawiła go dwóch nóg na wysokości uda oraz trzech palców u dłoni. Niestety choroba Pawła jest ciągle postępująca.

Aktualnie Paweł przygotowuje się do kolejnych re-amputacji, których od 2006 roku (kiedy to choroba dała pierwsze oznaki) przeszedł już kilkanaście. Paweł jest bardzo dzielnym człowiekiem, ma fantastyczne poczucie humoru i jest świetnym przyjacielem. Jako ojciec samotnie wychowujący 15-latka, daje przykład prawdziwego męstwa. Paweł potrzebuje Państwa pomocy. Radzi sobie z bólem, z codziennym funkcjonowaniem, jednak jego sytuacja finansowa, ze względu na comiesięczne leczenie, które kosztuje go przeszło 2 tysiące złotych, jest naprawdę ciężka.
Dzięki wszystkim „stawiającym na Lewka” poziom życia Pawła i Maćka podniósł się i poprawił, także nie ustajemy w ich wspieraniu i dalszym działaniom :)

Andrzej „Marny” marny
Andrzej „Marny” Pawluś w 2005 r. uległ wypadkowi, po którym został sparaliżowany od pasa w dół, wskutek czego porusza się na wózku inwalidzkim. Andrzej jest pierwszym podopiecznym „Całej Naprzód”, znamy go i wspieramy od 2009 roku. Mimo niepełnosprawności, Andrzej aktywnie uprawia sport, jest zawodnikiem drużyny rugby na wózkach IKS Jeźdźcy, z którą odnosi wiele sukcesów. W ubiegłym roku, po kilku latach starań, udało się zamienić stare mieszkanie Andrzeja, na 4 piętrze kamienicy bez windy, na dostosowane do jego potrzeb mieszkanie na parterze. Dostęp do mieszkania wymaga jednak pokonania pięciu schodów, co dla osoby zdrowej może wydawać się niewielką przeszkodą, dla Andrzeja jednak to bariera trudna do pokonania. Rozwiązaniem problemu jest montaż specjalistycznej windy. Inwestycja może zostać sfinansowana ze środków PFRON, wymaga jednak wkładu własnego, którego wysokość jest poza zasięgiem Andrzeja.

 

 

Jedna myśl nt. „Lewek i Marny

  1. Pingback: Promujemy bieganie! | PIKNIK CHARYTATYWNY POSTAW DLA LEWKA

Możliwość komentowania jest wyłączona.